استقلال بعد از ناکامی در جذب بازیکنان بزرگ خارجی برای جانشینی پاتوسی، با بهترین بازیکن جوان لیگ عراق وارد مذاکره شده است.

به گزارش وبسایت نود، رفتن پاتوسی از استقلال به بنی‌یاس، خرید یک هافبک تهاجمی را به دغدغه‌های این تیم اضافه کرد. داریوش شجاعیان در بازی‌های دوستانه پیش فصل، نمایش درخشانی داشته اما این موضوع هم نتوانسته نام هافبک‌های خلاق خارجی را از صدر فهرست خرید استقلال خارج کند. پس از مذاکره‌های طولانی با گزینه‌های بزرگ و گرانقیمت، آن‌ها دست روی یک بازیکن عراقی گذاشته‌اند. بازیکنی که سهمیه زیر 23 سال و آسیایی محسوب می‌شود و استقلالی‌ها برای خریدش، رقبای سرسختی دارند.

حسین علی، هافبک 22 ساله فصل پیش القطر بازیکنی است که استقلالی‌ها  برای خریدش به عنوان هافبک تهاجمی وارد مذاکره شده‌اند. علی یکی از بازیکنان ثابت تیم ملی عراق محسوب می‌شود و در تمام مسابقات جام ملت‌ها هم در ترکیب اصلی این تیم به میدان رفت. آمار گلزنی او، نشان می‌دهد حضورش می‌تواند به گلزنی استقلال کمک کند. فصل پیش در لیگ ستارگان قطر، حسین عل 3 گل زد و دو فصل پیش از آن با پیراهن الزورا در لیگ عراق، توانست 6 و 7 گل بزند. او در فصل 2015/16، عنوان بهترین بازیکن جوان لیگ عراق را بدست آورد.

با این حال موانع حضور او در ایران هم زیاد هستند. اول اینکه در حال حاضر، الزورا قصد بازگرداندن علی به عراق را دارد. الشحانیه قطر هم دیگر تیم خواهان اوست. علاوه بر این، حسین علی انتخاب استراماچونی نیست و احتمال دارد سرمربی استقلال، راضی به خرید یک بازیکن آسیایی به جای گزینه‌هایی که به باشگاه معرفی کرده نشود. با این حال شاید در روزهای آینده، مسیر یک عراقی دیگر به سمت ایران تغییر کند.

22330

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *